Znajdowanie i zapisywanie swoich ulubionych albumów winylowych

Znajdowanie i zapisywanie swoich ulubionych albumów winylowych

Znajdowanie i zapisywanie swoich ulubionych albumów winylowych

Gdy natkniesz się na album, który zawsze chciałeś mieć, pamiętaj, by zrobić telefonem zdjęcie etykiety płyty winylowej. Przyda się to, jeśli będziesz chciał później kupić album, zwłaszcza jeśli płyta jest rzadka. Jeśli album jest powszechny, prawdopodobnie możesz go znaleźć w sklepie z używanymi rzeczami lub w Internecie. Przeszukaj internet i odwiedź fora kolekcjonerów płyt, aby sprawdzić, czy ktoś sprzedaje album, którego szukasz.

Jeśli znajdziesz rzadki album na eBayu, Craigslist lub innej stronie internetowej, pamiętaj, aby zrobić zdjęcie okładki albumu, aby łatwiej było go później znaleźć. Zanotuj również listę utworów albumu; być może będziesz musiał ręcznie wprowadzić listę utworów do sklepu internetowego, jeśli kupujesz album online.

Jeśli nie masz dostępu do listy utworów albumu, a chcesz go kupić, znajdź znajomego, który ma ten album lub skorzystaj z witryny takiej jak Discogs, aby znaleźć dane.

Gdzie znaleźć rzadkie winyle?

Jeśli chcesz zbudować poważną kolekcję winyli https://winylownia.pl/pl/menu/muzyka/plyty-winylowe-182.html, prawdopodobnie będziesz chciał kupić albumy, które są rzadkie i wyczerpane. Istnieje wiele stron internetowych, które sprzedają rzadkie winyle, chociaż należy postępować ostrożnie, ponieważ wiele z tych stron sprzedaje fałszywe płyty.

Szybkie wyszukiwanie w Google dla „rzadkich winyli” przyniesie listę stron internetowych z wieloma wynikami, z których wiele jest legalnych. Rzadkość nie zawsze równa się wysokiej cenie, jednak, więc można rozpocząć budowę kolekcji na budżet.

Jeśli chcesz zbudować poważną kolekcję winyli, jest kilka wskazówek, którymi możesz się kierować. Po pierwsze, szukaj albumów z konkretnych wytwórni, takich jak Blue Note Records. Po drugie, celuj w albumy, których nakład został wyczerpany i które trudno znaleźć. Można je znaleźć, szukając w Internecie lub odwiedzając lokalne sklepy z płytami i patrząc na ich sekcję „trudne do znalezienia”.

Renesans płyt winylowych

Płyty winylowe przeżywają w ostatnich latach swoisty renesans, a coraz więcej młodych ludzi na nowo odkrywa ich atrakcyjność. Jeśli kiedykolwiek znalazłeś się na przeglądaniu sklepów z używanymi płytami z zamiarem zakupu, a nie tylko rozglądania się, ten artykuł jest dla ciebie. Przedstawiamy wszystko, co musisz wiedzieć o kolekcjonowaniu płyt winylowych.

pakos