Jak czyścić płyty winylowe sodą oczyszczoną?

Jak czyścić płyty winylowe sodą oczyszczoną?

Jak czyścić płyty winylowe sodą oczyszczoną?

Soda oczyszczona może być również używana do czyszczenia płyt winylowych. Zacznij od posypania sody oczyszczonej na czysty ręcznik papierowy. Przetrzyj płytę od środka na zewnątrz, stosując ruch okrężny. Odwróć płytę i powtórz czynność. Na koniec wytrzyj płytę suchą, niestrzępiącą się szmatką, aby usunąć sodę oczyszczoną.

Jak czyścić płyty winylowe za pomocą domowej suszarki do płyt

Ta metoda jest podobna do metody olejowej, ale odbywa się za pomocą napędzanej paskiem wirówki do płyt. Zacznij od ustawienia wirówki do płyt na niską prędkość. Zanurz płyty w małej misce swojego roztworu czyszczącego.

Możesz użyć dowolnego roztworu czyszczącego, ale zalecamy użycie mieszaniny wody i mydła do naczyń. Metoda olejowa jest inną alternatywą. Niech płyty wirują w roztworze czyszczącym przez kilka minut. Usuń płyty z roztworu czyszczącego, wytrzyj je i ustaw na czystym ręczniku papierowym do wyschnięcia.

Używanie myjki do płyt

Płyty winylowe i myjki do nich https://winylownia.pl/pl/products/myjka-do-plyt-winylowych-knosti-z-plynem-51450.html są fantastycznym sposobem na słuchanie muzyki, ale mogą być trudne do utrzymania w czystości. Istnieje wiele sposobów na czyszczenie płyt winylowych, w tym za pomocą kąpieli wodnych, oliwy z oliwek, octu i sody oczyszczonej.

Bez względu na to, której metody używasz, ważne jest, aby dokładnie wyczyścić płyty, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i brud, które mogą być zbierane w rowkach. Gdy płyty są czyste, można cieszyć się nimi przez wiele lat.

pakos