Przechowywanie płyt winylowych

Przechowywanie płyt winylowych

Przechowywanie płyt winylowych

Każdy miłośnik winylu będzie wiedział, że jeśli chodzi o przechowywanie płyt, jest to prawie tak samo ważne jak rzeczywisty odtwarzacz płyt! Niezależnie od tego, czy jest to stojak, stojak, czy szafka dedykowana cennemu winylowi, przechowywanie płyt winylowych jest samo w sobie deklaracją projektu. Podczas gdy dobry wygląd jest najwyższym priorytetem, podobnie jak funkcjonalność rozwiązania pamięci masowej.

Kolekcje odpowiednio przechowywane

Pierwszym i najważniejszym aspektem do rozważenia jest temperatura pokojowa obszaru. Chcesz przechowywać płyty winylowe w chłodnym miejscu – nie za zimno, ale nie za gorąco. Jeśli winyl https://winylownia.pl/pl/menu/muzyka/akcesoria/przechowywanie-257.html jest wystawiony na działanie wysokiej temperatury przez dłuższy czas, może to prowadzić do wypaczeń i innych szkodliwych skutków. Jeśli masz strych lub schowek z kontrolowaną temperaturą, może to być świetny wybór.

Jednak większość strychów stanie się znacznie gorętsza niż reszta domu. Piwnice mogą być świetnym wyborem, ale musisz zwrócić szczególną uwagę na poziom wilgoci w tym obszarze. Drugim najważniejszym aspektem do rozważenia, jeśli chodzi o przechowywanie płyt winylowych, jest poziom wilgotności.

Wysoka wilgotność lub wilgoć w powietrzu może z czasem spowodować znaczne uszkodzenia albumów. W przypadku nagrań, których aktywnie słuchasz, będziesz chciał użyć rozwiązania do przechowywania krótkoterminowego. Możesz trzymać je na półce pod gramofonem i wyciągać je podczas korzystania z nich.

Przechowywanie w domu

Możliwe, że uszkadzasz swoją kolekcję winyli po prostu przez sposób, w jaki ją przechowujesz. Kolekcjonerzy winyli dużo inwestują w swoje płyty. Ważne jest również, aby zainwestować w odpowiednie przechowywanie. Jeśli jednak jesteś prawdziwym kolekcjonerem winyli, rozumiesz znaczenie zachowania swoich płyt.

Należy je traktować ostrożnie, ponieważ są bardzo delikatne i mogą być łatwo uszkodzone. Płyty, które są porysowane, porysowane lub wygięte, mogą powodować pominięcia w muzyce – lub, co gorsza, w ogóle nie grać. Jeśli zbierasz rekordy, prawdopodobnie masz szczotkę do czyszczenia rekordów. Jeśli nie, możesz kupić go online lub w lokalnych sklepach muzycznych.

Czym czyścimy przechowywane płyty winylowe?

Szczotki te są szybkim i łatwym sposobem na usunięcie kurzu i brudu. Wystarczy przytrzymać pędzel na płycie, obracając ją powoli. Jeśli masz płytę, która wymaga dokładniejszego czyszczenia, możesz kupić roztwór do czyszczenia winylu. Po prostu spryskaj roztwór na płytę, unikając etykiety płytowej i wytrzyj okrężną ściereczką z mikrofibry.

pakos