Dodatkowe akcesoria do nauki gry na perkusji

Dodatkowe akcesoria do nauki gry na perkusji

Dodatkowe akcesoria do nauki gry na perkusji

Zakupienie całego instrumentu wraz z wszystkimi elementami do montażu i siedzeniem nie zakańcza niestety wydatków na perkusję. Do nauki gry będzie potrzebne jeszcze kilka elementów. Nie trzeba wydawać na nie fortuny, ale znacząco ułatwią naukę, a wielu perkusistów nie wyobraża sobie bez nich życia. Dobry początek pozwala szybko przebrnąć przez kolejne szczeble nauki praktyki i nut na perkusję.

Wyciszanie i wytłumianie

Perkusja należy do głośnych instrumentów. Codzienne ćwiczenia mogą denerwować domowników, niszczyć słuch i zrywać farby ze ścian. Dlatego warto zaopatrzyć się w wyciszacze piankowe, naciągi siateczkowe czy ciche talerze pozwalające skupić się na muzyce.

Mądrym pomysłem będą również osłaniające panele na kameralne koncerty a dla domowników i sąsiadów- zatyczki do uszu. Warto zastanowić się nad zakupem elektronicznych padów treningowych. Zajmują mniej miejsca i można na nich grac bez narażanie się na konflikty z rodzicami. Mają wbudowany metronom i kilka przydatnych funkcji.

Organizacja gry i konserwacja

Do nauki oprócz książek, nut na perkusję i materiałów edukacyjnych warto zaopatrzyć się w niezbędny metronom. Z nim łatwiej przyswoić nawyk grania w rytm. Podczas grania i nauki będziesz również potrzebować stojaka na nuty. Instrument, aby dobrze brzmieć, musi być dobrze nastrojony.

Służą do tego specjalne stroiki analogowe lub elektryczne. Ich wybór zależny od wielu czynników. Nie wolno zapomnieć o najważniejszym. Kurz i inne zabrudzenia mogą niszczyć jakość naszego instrumentu. Należy o to zadbać i zaopatrzyć się w specjalne środki czyszczące i często z nich korzystać.

Nuty na perkusje dostępne na stronie DrumCenter.pl.

pakos