Dlaczego okładka na płytę winylową wpływa na jej wartość?

Dlaczego okładka na płytę winylową wpływa na jej wartość?

Dlaczego okładka na płytę winylową wpływa na jej wartość?

Wiele osób w dzisiejszych czasach, dzięki portalom streamingowych, nie posiada żadnej płyty w domu. Bo po co komu płyta, skoro może słuchać muzyki za pomocą serwisów, które udostępniają muzykę. Z tego też powodu, okładki fizyczne, dla wielu straciły znaczenie.

Po co komuś okładki na płyty winylowe?

To opakowanie, w którym znajduje się płyta, pełni ważną część całego zestawu. Tu nie chodzi tylko o przesłuchanie płyty, możliwość dotknięcia opakowania i wyciągnięcia z niego płyty, to często sytuacja, którą rozumieją tylko pasjonaci. Nie tylko dlatego, okładka dla wielu gra taką ważną rolę. Wiele osób zbiera płyty i układa je, jeśli płyta nie posiada swojej okładki na płyty winylowe, nie będzie dobrze wyglądać na półce z innymi płytami.

Jak opakowanie wpływa na wartość płyty winylowej

Kolekcjonerzy to często, że pozwolę sobie to tak nazwać, bardzo wyczuleni ludzie na najmniejsze rzeczy związane z ich hobby. Każdy z nich widzi w tym, co zbiera, coś więcej niż my. Kiedy dla nas płyta ma być po prostu nośnikiem muzyki, dla kolekcjonera jest to tylko część całego zestawu.

Płyta pozbawiona pudełka jest dla kolekcjonera niepełnym towarem. Właśnie dlatego, gdy nie posiadamy oryginalnego pudełka, nawet do bardzo rzadkiej płyty, możemy spodziewać się, że ciężko będzie nam ją sprzedać po dobrej cenie. Dzieje się też tak, dlatego że kolekcjonerzy chcą posiadać wyjątkowe przedmioty, jako że płyty z pudełkami są rzadsze niż płyty bez nich, to też stanowią bardziej ekskluzywny towar. Co też w konsekwencji przekłada się na większy prestiż danego kolekcjonera.

Jak opakowanie wpływa na wartość płyty winylowej

pakos