Werbel marszowy czy perkusyjny?

Werbel marszowy czy perkusyjny?

  • By :
  • Category : Bębny
  • Comment : 0
Werbel marszowy czy perkusyjny?

Wielu początkujących muzyków zastanawia się nad kupnem tego instrumentu. Często chcąc nauczyć się grać na perkusji, należy zadać sobie wcześniej pytanie – który werbel będzie lepszy: marszowy czy perkusyjny? Co należy o nich wiedzieć przed zakupem? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem. Poniżej kilka cennych wskazówek.

Werbel marszowy i perkusyjny

Oba „bębny” to instrumenty, które w pierwszej chwili kojarzone są z grą na perkusji. Każdy z nich różni się między sobą pewnymi drobiazgami, które mogą być jednak istotne dla gracza oraz tworzonej przez niego muzyki. Obojętnie, czy będziemy chcieli kupić jeden lub drugi – warto zwrócić uwagę, by posiadały one specjalny uchwyt na udo albo szynę, którą zakłada się na ramiona. Jest to niezwykle przydatny element szczególnie w werblu marszowym podczas gry i jednoczesnego chodzenia.

Werbel marszowy

Decydując się na naukę na takim sprzęcie, najlepiej wybrać bęben blaszany (tak radzą specjaliści i doświadczeni muzycy). Jak wspomniano wyżej niezbędnym elementem, w który musi być wyposażony to uchwyty. Duży wybór tego rodzaju werbli znajdziesz tu: https://drumcenter.pl/pol_m_Marszowe-878.html

Gdzie można na nim grać?

Werble bardzo często spotyka się na wielu uroczystościach (np. na placach podczas świąt państwowych, w wojsku czy w innych służbach). Niektórzy grają na werblach w kościele oraz na specjalnych, kameralnych uroczystościach.

pakos